Vyjezte se z tukových zásob

Hubnutí. Jedno jediné slovo, které označuje masivní kolotoč, kterým si v životě prochází každý z nás. Hubnutí a rady na to, jak a co dělat, je nekonečným tématem, které je opravdu všudypřítomné. Kdybychom chtěli spočítat, kolik nejrůznějších článků, knih a pojednání, se již tímto tématem zabývalo, nejspíš bychom se nedopočítali. Vše by bylo naprosto ideální a skvělé, kdyby tyto rady byly pravdivé, a tedy i nápomocné. Problém spočívá v tom, že většina z nich je nepravdivých, neúčinných a často i drastických a více méně spíše nadělají škodu než užitek. Otázka tedy je: Co jíst abychom se zbavili tuku Bmikalkulacka?

štíhlá dívka

Jednoduchou radu, kterou naleznete vždy a všude, a kterou jistě už není ani nutné zmiňovat, je omezení nezdravých smažených pokrmů, velkého množství cukru, sladkých nápojů a nadbytečných chemických dochucovadel, které jsou přítomné hlavně v polotovarech anebo fastfoodových jídlech. Pojďme se tedy raději podívat na to, co do svých jídelníčků můžeme zařadit místo často neoblíbeného tématu a to toho, co musíme naopak úplně vyřadit.

Nejvíce problematickou partií, se kterou zápasí hlavně ženy, je oblast bříška, kde se tuk opravdu velice rád ukládá a relativně špatně se jej poté zbavuje. V tomto případě se ale nedá nic jiného dělat než své stravovací návyky skutečně upravit, protože v této oblasti dělá největší divy právě strava a poté až sport, na nějž byste ovšem také neměli zapomínat. Ještě, než se ale do hubnutí pustíte, ověřte si, zda se opravdu jedná o tuk, a nejen o nafouklé břicho, které může mít na svědomí například špatná tolerance lepku anebo přílišná konzumace mléčných výrobků a luštěnin, které způsobují plynatost. Na vině může být ale také špatné a nerovnoměrné zastoupení bakterií ve střevě.

ploché břicho

A teď se již tedy vrhněme na ty tukové polštářky. Jednou z nejúčinnějších a velice prospěšných rad je zařazení většího množství čerstvé zeleniny. Zkuste se držet pravidla, že ke každému slanému jídlu si dáte porci vaší oblíbené zeleniny. Budete se tak cítit sytí a nebudete mít potřebu se dojídat nezdravými pamlsky. Ve většině článků vám také doporučí úplné omezení bílého pečiva a výrobků z bílé mouky. Jste-li ale jejím milovníkem a nedokážete si bez ní život představit, rozhodně se do takto drastického kroku nepouštějte, protože vám to dlouho nevydrží a vy se vrátíte do starých kolejí. Pokuste se tedy příjem ale alespoň trochu omezit a nahradit toto pečivo například grahamovým, celozrnným anebo semínkovým. Ke každému slanému pečivu navíc můžete přidat nějakou pomazánku, která zajistí, že budete opět rychleji sytí a pečiva tedy nezkonzumujete tolik.

Vsaďte na dostatečný příjem bílkovin. Nejen že jsou bílkoviny důležité pro budování svalové hmoty, což se vám hodí, zařadili jste-li nově do svého života i aktivní pohyb a cvičení, ale také jsou velice dobré pro správné fungování těla, dodávají opět pocit sytosti, a navíc se díky nim také lépe soustředíme.