3 důvody, proč začít chodit na dentální hygienu

Pravidelné kontroly u stomatologa dvakrát za rok, pravidelné čištění chrupu dvakrát denně a alespoň jednou za rok návštěva dentální hygienistky. Máte pocit, že jsou to vyhozené peníze a zbytečně ztracený čas? Ani náhodou. Jedná se o nedílnou součást každé péče o dutinu ústní. Bez dodržení všech tří aspektů péče můžete očekávat kazy, zubní kámen, záněty dásní a mnoho dalších nepříjemných onemocnění. Dentální hygiena Liberec https://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena může hodně potíží zastavit na počátku.

Krásná úsměv žena

Proč byste to měli podstoupit?

Hlavním účelem a cílem tohoto procesu je předcházet vzniku jakýmkoli onemocněním v dutině ústní. Možná jste si mysleli, že jde pouze o kosmetický zákrok, ale tak to vůbec není. Jedná se o preventivní a léčebný zákrok, který nesmíte ve svém životě opomíjet. Většina nemocí v této oblasti totiž vyplývá ze špatné nebo nedostatečné péče. Co přináší návštěva specialisty a proč byste si nějakého měli ihned sehnat a objednat se?

  1. Naučíte se správnou techniku, jak si čistit zuby a pečovat o dásně.

  2. Odstraní vám pigmentové skvrny, zubní kámen a povlak.

  3. Doporučí vám ideální metodu a pomůcky pro domácí čištění, které pro vás budou reálné.

Dentální hygiena ordinace

Jak vše probíhá?

U každého specialisty bude návštěva rozhodně jinak dlouhá a bude i trochu jinak probíhat. Návštěvy jsou velice individuální. V první řadě se vás odborník zeptá, jaké jsou vaše zvyky (kouření, pití kávy apod.) a vaše cíle (obecné zdraví, potíže se zánětem dásní, bělejší chrup apod.). Poté se zaručeně podívá, jak jste na tom a během této prohlídky vám řekne, jak vše vypadá a na co byste se podle něj měli zaměřit v budoucnosti.

Po pečlivém prohlédnutí, konzultaci a ukázání techniky čištění, které byste se měli držet doma, přijde samotný proces údržby. Zde doba i konkrétní kroky záleží na stavu vašeho chrupu a dásní. Odstraní kámen metodou pískování, které se jinak nazývá air flow. Tím se odstraní nejen kámen, ale také pigmentace, která je způsobena konzumací určitého druhu potravin či kouřením.