Přespěte alespoň jednu noc v korunách stromů

Nebojte, neradíme vám, abyste si vylezli na takový baobab a roztáhli si tam spacák. Ale pakliže stojíte o pravou noční divočinu, kterou budete mít doslova na dosah ruky, můžete vyzkoušet africkou nabídku ubytování v korunách stromů. Jedná se o velice luxusní lodge neboli treehouses, které jsou vybaveny tak, aby vám poskytly co největší komfort, a zároveň aby nerušily reliéf zdejší krajiny.

Celý komplex je postavený ze dřeva, povrchy i materiály jsou navržené taka, by nepřitahovaly hmyz ani nezvané návštěvníky v podobě nočních predátorů, a vy budete mít přímo z postele výhled na africkou savanu, kde můžete pozorovat celý den a celou noc všechny živočichy v okolí.

1.       Lion Sands Game Reserve, Keňa
Všechno tady je unikátní. Důvod, proč v této rezervaci nabízejí treehouses, je ten, že chtějí, aby se návštěvníci co nejlépe přiblížili divoké přírodě. Strávit zde noc je skutečný adrenalin, protože všechny zvuky, které slyšíte, mohou patřit zvířeti, které si vás vybralo jako svou kořist…

Nemusíte se bát, že by na vás zaútočilo klima, hmyz nebo predátoři. Celý treehouses je navržený tak, aby vás chránil před větrem i případným deštěm. Jste dostatečně vzdáleni od všeho, co by se k vám na stromy mohlo dostat a také osvětlení je zde ledkové, aby nemohlo dojít k nehodě v podobě požáru.

2.       Lake Manyara Tree Lodge, Tanzanie
Tato rezervace se na rozdíl od keňské, která se soustředí hlavně na buš a stáda kopytníků, soustředí na slony. Z postele luxusního treehouses tak můžete pozorovat sloní stáda u nedalekého napajedla uprostřed rezervace Serengeti. Můžete pozorovat také hrochy a žirafy, zcela ojediněle ale také lví smečky.

V této oblasti si můžete vybrat z celkem deseti bungalovů ve stromoví, které jsou od sebe vzdálené více než kilometr. Všechny jsou architektonicky perfektně promyšlené, aby vás zvládly ochránit a zároveň vám poskytnout neopakovatelný zážitek z africké savany.