Kde najdeme inspirace a fotogalerie schodišť


Stavba domu není nic snadného. Navrhnout je potřeba spoustu věcí tak, aby spolu dohromady ladily. To se týká i schodiště. Zde nejde zdaleka jen o tvar, ale také o materiál, ze kterého bude vyrobeno, i celkový vzhled, k čemu se počítá dekorace či různé vyřezávání či ornamenty.

Je jasné, že ani tuto část nechceme podcenit. Proto je potřeba, aby byla navržena skutečně co nejlépe. Jak to ale udělat? Využít můžeme například různé inspirace a fotogalerie schodišť https://kmkdesign.cz/inspirace. Jednoduše řečeno, podíváme se na jiná schodiště, abychom viděli, jak vypadají, a případně něco z jejich designu převzali i do toho svého.

návrh schodiště

Tím nejjednodušším způsobem je podívat se na nejrůznější fotografie, které můžeme snadno najít na internetu. A je pravdou, že zde najdeme příklady z celého světa, kterými se můžeme inspirovat. Háček je zde však v tom, že onu stavbu vidíme pouze z jednoho úhlu, a to pravděpodobně z toho nejlepšího. Je tedy možné, že pokud by bylo ono schodiště vyfoceno jinak, už by se nám tolik nelíbilo.

Také si nemůžeme vyzkoušet, jak pevné a pohodlné je například zábradlí, případně jak dobře se po daných schodech chodí. Proto je, pokud je to možné, lepší osobní návštěva, kde máme možnost důkladné prohlídky.

jeden z typů schodů

Samozřejmě se to může zdát zbytečné – jde přeci jen pouze o schody. Pokud budou držet, není zde problém. To však platí pouze tehdy, pokud vám až tak nezáleží na tom, aby váš dům vypadal nejlépe, jak je to jen možné.

Navíc se snadno může stát, že ty, které navrhnete, se ukážou jako nepříliš dobré. To už je však pozdě něco měnit, a vy se budete muset smířit s tím, že po nich budete i desítky let chodit. Právě to je také důvod, proč bychom měli jejich návrhu věnovat skutečně velkou pozornost. Nejde tu totiž ani zdaleka jen o vzhled, ale především o účelnost. A ta by měla být v tomto případě co největší.