Zahradničte podle měsíce

Zahradničit podle lunárního kalendáře není žádnou novinkou. Možná to láká právě i vás a jen nevíte, jak do toho a co to vlastně obnáší. Není nic neznámého, že podle měsíce se řídili již naši předkové.
Fáze měsíce a postavení hvězd nejspíš vliv na růst rostlin opravdu mají. Fáze měsíce by nám měli napovědět, kdy sázet, hnojit, sklízet plody, ale dokonce, kdy sekat trávu nebo prořezávat stromy. Rytmus přírody je neměnný a cykly se opakují, ať chceme nebo nechceme.
Ovlivňují nejen rostliny, ale i náš biorytmus.
Pokud se chcete o zahradničení podle měsíce dozvědět více, kupte si nějakou knihu ozahradničení za pomocí astrologie, dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí.
zatmění měsíce
Jak pěstování podle luny probíhá v praxi?
Měsíc během roku projde postupně všechna měsíční znamení, právě tato skutečnost se projeví v postavení měsíce a také na tom, jak měsíc ovlivní růst rostlin.
Řídíme se nejčastěji podle čtyř fází Měsíce – úplněk, ubývající měsíc, novoluní a přibývající měsíc.
V úplňku se dříve sbírali kořeny léčivých rostlin. Proč to tedy nezkusit. Byliny nasbírané v tomto období, mají údajně největší sílu. Například bychom, ale neměli stříhat živé ploty.
Sběr nadzemních částí bylinek bychom se měli věnovat především v přibývající fázi Měsíce. V této fázi můžeme přesazovat a vysévat nové rostliny. Zbytečně se v tomto období nevěnujte, plení záhonků. Plevel totiž opět rychle znovu obrazí.
ptáci nad stromy
V ubývající fázi Měsíce bude úspěšně dozrávat ovoce a zelenina. Plody si budou brát nahromaděnou sílu z půdy. S úspěchem se můžete v tomto období věnovat úpravě a prořezu živých plotů, sekání trávy. Teď bude právě ta správná doba pro likvidování plevele. Můžete také stále ještě vysazovat nové rostliny.
Zakoupíte-li si lunární kalendář, najdete důležité rady a doporučení na každý den. Vaše práce na zahradě bude možná efektivnější.