Levandulové polštářky pro klidné spaní

Spánek je nejlepší forma odpočinku, který lidské tělo potřebuje k tomu, aby dokázalo fungovat na sto procent. Bez kvalitního a dostatečně dlouhého spánku nejsme schopni podat takový výkon, jaký by se od nás očekával. Z toho důvodu je klid a pohodlí, které při spánku potřebujeme nejvyšší prioritou, kterou bychom si měli zabezpečit.
fialová kytice.jpg

Výroba polštářků z levandule

Levandule je bylinka, kterou předností je její dlouhotrvající vůně. Vypěstovat si ji můžete na zahradě nebo doma a následně usušit, aby se s ní dalo dále pracovat. Doma určitě nalezete nějakou starou látku (třeba i z nějakého staršího oblečení, které už nepotřebujete), a tak ji můžete použít na výrobu vonného polštáře. Velikost si můžete zvolit sami, ale bohatě vám bude stačit menší a třeba i dekorativní kousek.
Jak na to?
·        Látku je nutné prošít z vnitřní strany do vámi požadovaného tvaru. Můžete zvolit klasický čtverec nebo kruh, v případě větší šikovnosti a nadšení si můžete vyrobit i náročnější polštář v podobě dekoračního předmětu do vaší ložnice.
·        Usušenou levanduli naplníte do polštářku tak, aby v něm nebylo volné místo.
·       Opět pečlivě zašijete. Je na vás, jestli to uděláte ručně nebo šicím strojem. Průběžně můžete levandulovou vůni opětovně zintenzivnit tak, že ho čas od času v rukou pomačkáte.

Plyšák do dětského pokoje

Děti mají bezpochyby tolik plyšáků, že nad nějakým dalším pravděpodobně ani nepřemýšlíte. Když jim ale vyrobíte plyšáka, který bude v podobě nějakého zvířátka a uvnitř naplněný levandulí, můžete si být jistí, že jejich spánek se několik násobně zlepší a zklidní. Levandule navíc odežene od postýlek vašich dětí otravný hmyz a zabrání tomu, aby byly poštípané. Zkuste jim proto vyrobit medvídka, panenku nebo auto, které jich zcela jistě uchvátí.
levandule sáček.jpg
Účinky levandule:
Je prokazatelné, že pomáhá při nespavosti, zklidňuje nervový systém, zmírňuje poranění a je přírodním účinným repelentem, který oceníte především v letním období.