Monochromatická móda

V je pravděpodobné, že každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem tzv. monochromatického stylu v módě. Jmenovaný trend již delší dobu přetváří hromadu šatníků.
Co monochromatický vlastně je. Vlastně se jedná o trend, který ji v podstatě ani neuvědomujeme, ale provozuje je vlastně každý z nás. Jednou za den spěcháte do práce, zjistíte, že absolutně nestíháte a dochází vám nápady, kterými byste dali do kupi svůj outfit tak, aby vše spolu dokonale pasovalo a barevně souznělo.  A vlastně jsi oblečete jednoduché naváděcí kousky šatníku například klasické modré jeany, k tomu tmavomodrý přiléhavý svetřík s rolákem kolem krku a obyčejné modré pecičkovité náušničky. Vchodovými dveřmi vyběhnete po schůdkách ven ve světle namodralých a vyrazíte na požadovanou cestu. Tímto jste vytvořil typická monochromatický outfit!
portrét dívky
Monochromatický styl vlastně spočívá ve skombinování kousků, které se odráží od stejné barvy, ale pokaždé výběry jiný odstín vámi zvolené průkopní barvy. Buď bude vždy o odstín tmavší nebo světlejší či pojede od nejsvětlejšího tónu po nejtmavší a samozřejmě může i úplně naopak od nejtmavšího odstínu po ten nejsvětlejší.
Tato móda se striktně nemusí držet pouze jednotných barev různého odstínu, ba naopak dochází k experimentování. Jako příklad se používají třeba nějaké doplňky. Vezmete například modré legíny a připojíte k nim něco v čisté bílé barvě nebo opět oblíbenou světlejší modrou, což způsobí, že odstín modré barvy mírně zesvětlá a celkový doje nabyde úplně jiného rozměru. Naopak pokud místo bílého trička zvolíte černé bude odstín barev o kousek tmavší.
oblečení na modelkách
Pokud budete chtít tímto jmenovaným monochromatický stylem začít totálně od jeho počátku je nejklasičtější barvou pro tyto účely černá a samozřejmě i šedivá barva. Čím je příslušná barva sytější (třeba fialová) tak bývá mnohem větší obtíž kousky zkomponovat tak, aby dávali určitý smysl.