Jak vybavit dětský pokoj?

Dětské pokojíčky jsou místo, kde můžete upustit svojí fantazie a vyřádit se na nejrůznějších dekoracích a doplňcích, které budou rozvíjet hlavně v menším věku představivost. Ale i zde platí všeho s mírou, neboť i batole dřív nebo později vyroste a to, co mu dělá radost nyní, může za rok nebo dva nenávidět. Je tedy potřeba pokojíček vybavit vkusným nábytkem, které udrží s vaší ratolestí krok.
Umazané ruce

Dlouhodobé investice se vyplatí

Pokojíček, který bude mít podobu strašidelného zámku nebo autodráhy se bude pyšnit velkou oblibou, ale na jak dlouho? Dříve nebo později totiž každý vyroste a ve školním věku se už nikomu nechce spát v posteli jako vystřižené z formule 1. Dříve nebo později si vaše ratolest bude chtít domů pozvat kamarády a za takový pokojíček by se mohlo stydět. S postupem času totiž začnou svět vnímat jinak, mění se nároky a to i na pokojíček. Každou věc proto vybírejte s rozmyslem a to platí hlavně u nábytku, u kterého je investice vyšší a nikdo nechce za pár měnit kompletní vybavení v pokoji. Rozhodně ale není ani dobře pokud zvolíme vybavení, které má vydržet co nejdéle. V takovém prostoru by se dítě nemuselo cítit dobře. Poraďte se proto s architektem nebo designérem a nechte si navrhnout nábytek, který bude růst společně s vaším malým neposedou.

Vymalujte světlými barvami

Kam jinam umístit křiklavé barvy, když ne právě do pokojíčku? Jenže právě křiklavé barvy mohou mít pro vnímání úplně opačný efekt, ba naopak představují rušivý element. Volte proto jednoduché světlé barvy, které jsou laděné do teplých odstínů.
Zábava v podobě kreslení

Na hračkách si dejte záležet

V žádném pokojíčku nesmí chybět spousta hraček. Zaměřte se ale na takové, které pomáhají rozvíjet logické myšlení a lehkou motoriku. Magnetická tabule pro děti splňuje přesně tento účel. Může sloužit jako malé výtvarné plátno. Dále jsou vhodné nejrůznější kostky nebo třeba obyčejná modelína.