Kam jet na dovolenou v zimě?

I v zimních měsících můžeme vyrazit za sluncem k moři. Toto nám nenabízí státy Evropy, ale musíme se vydat dále. Nejlépe do střední a jižní Ameriky nebo Asie. Destinace, které jsou populární právě teď, je mnoho.
mapa u foťáku
1.       Kuba: Pokud se rozhodneme vycestovat do zahraničí, Kuba je ideální pro návštěvu v zimních měsících. Je pověstná svým modrým mořem a nádherným bílým pískem. Ale to není vše, proč je tak lákavá pro turisty. Nabízí mnoho architektonických památek, neporušenou přírodu plnou lesů, hor a především plantáže plné kávy. Jistě znáte také známé produkty Kuby, jako je například kubánský rum, Bacardi rum nebo i doutníky. Zároveň kubánská města nejsou pokroková, ideální na romantické procházky.
2.       Mezi další stát, který můžeme navštívit v zimním období je Vientam. Nabízí překrásnou přírodu plnou hor a neporušené přírody a s ní i historie. Samozřejmostí je krásné moře s písčitými plážemi. Vietam patří mezi nejznámější destinace, navštívené turisty. Výjimečný je svou také exotickou přírodou, lákající na různé túry.
3.       Barbados – disponuje nádhernými plážemi. Celé západní pobřeží tohoto ostrova je poseto bílým pískem a nejluxusnějšími hotely se svými zahrádkami.  Na Barbadosu můžeme ochutnat jejich známé jídlo, grilovanou pečenou rybu a k tomu láhev dobrého vína. Nachází se zde i mnoho historických památek, které jsou ve většině zapsané na listu UNESCO.
nedotčená příroda
4.       Zima je ideální pro návštěvu Nového Zélandu. Fascinující příroda, kterou nabízí, si málokdo nechá ujít. V mnoha lidech probouzí i touhu po této hobití krajině. Neodolatelné jsou i další scenérie. Nový Zéland je dosti vzdálený a skládá se ze dvou ostrovů, severního a jižního, tedy hlavních a dalších malých ostrůvků. Pokud byste hledali civilizaci, je nutné zajít do některého z měst, například Wellington nebo Auckland.
Kromě těchto populárních destinací, kde po celý rok je příznivé počasí, si můžeme vybrat cestování za zimními sporty. Mezi známé země patří Rakousko, Německo, Švýcarsko. Všechny mají společné pohoří Alpy.