Zklidní i zahojí

Spousta lidí neustále někam spěchá. V práci s někdy můžeme doslova přetrhnout snahou, abychom zvládli všechny úkoly, které nám šéf nebo vedení naloží. Zaskakujeme za nemocné kolegy, potom rychle uklidíme u sebe doma, staráme se o děti, rychle něco uvařit, vyzvednout děti z kroužku, nachystat se na další den, zkrátka spousta lidí je pořád v jednom kole. Spěch a stres nejsou vůbec zdravé a mohou způsobit celou řadu zdravotních problémů. Proto je potřeba si umět odpočinout. Jenže to umí málokdo a dokonce ani na dovolené úplně nevyplyneme. Pořád něco řešíme a neustále na něco myslíme.

čaj s bylinkami

Horká vana pomáhá
Skvělým bojovníkem proti stresu je horká vana. Je jasné že v zimě je poněkud příjemnější než ve třicetistupňových vedrech, ale připravit si ji můžete i v létě , jen o něco chladnější. Je dobré si do ní nasypat bylinky – čerstvé i sušené, esenciální oleje, klidně i samotný čaj. Všechny tyto věci mají blahodárný vliv na lidskou psychiku. Jen se ponořte do příjemné vody a jen tak ležte. I voda sama o sobě má relaxační účinky. Pokud už opravdu nemůžete, toto pro vás bude nejlepší volba.

heřmánkový čaj

Zklidnit se můžeme samozřejmě i vnitřně. Není ale dobré používat antidepresiva, alkohol, drogy a podobné látky, byť se nám to zpočátku může jevit jako skvělý nápad. Nejlepší je jít přírodní cestou. Existují různé bylinky, které nám pomohou se stresem, psychickými problémy i s problémy se spánkem. V každé lékárně by měli být schopni vám nabídnout přírodní produkty k vyřešení problémů spojených s hektickým stylem života. Pomoct vám může také heřmánkový čaj Darka-shop.cz, který si můžete snadno připravit doma podle návodu. Používá se nejen na psychiku, ale i jako obklad na rány. Má všestranné využití, urychluje hojení a doma se vám bude hodit. Pomáhá dospělým i dětem. Zkuste jeho účinky na vlastní kůži, budete jimi překvapeni.