Život bez vrásek není nemožný

Vrásky jsou neodmyslitelnou součástí našich životů, protože právě ony ukazují, kolik jsme si toho prožili, jak moc jsme se mračili či usmívali a jak jsme staří. Někteří lidé vrásky nemají, tudíž nejsme schopni odhadnout, jestli jsou staří nebo ne, někteří je mají zase velmi brzy, takže u nich také neodhadneme, že jsou ve skutečnosti vlastně mladší než vypadají. Tito lidé ale patří mezi výjimky, většina lidí má vrásky až od určitého věku (nebo alespoň ty viditelné), takže lidí, kteří je nemají vůbec je opravdu málo, taktéž je málo lidí, kteří je mají velmi brzy. To ale vše nasvědčuje nějaké životosprávě a my vám nyní potvrdíme, že se dá s vrásky bojovat. Ovšem je nutno hned na začátek říct, že vrásky se nedají úplně odstranit nebo se jim nedá úplně vyvarovat. Tělo stárne a s ním i naše kůže, která celý život chrání celý náš vnitřek těla, takže buďme vůbec rádi za to, že ji máme. To, že je vrásčitá je akorát důkaz toho, jak nás krásně celý náš život chránila. Vždyť kolik si toho prožila! Je jasné, že bude vrásčitá. S tím tedy počítejte.

mladá pleť

Ovšem dá se trochu regulovat stárnutí kůže a my vám teď prozradíme, jak na to. Život bez vrásek není úplně zas tak nemožný. Jsou lidé, kteří skoro nestárnou, to můžete občas kolem sebe zahlédnout. Jak to dělají? Pokud má starý člověk jen nepatrné vrásky, je možné, že udělal jednu z následujících věcí.

stará pleť

První možnost je ta, že se tento člověk snažil celý svůj život nijak zbytečně nevysilovat kůži a snažil se o ní hezky starat. Dá se tohoto docílit tak, že se budete mazat krémem na opalování i přesto, že třeba nesvítí sluníčko. To je totiž velmi důležité. Pak je zde ale druhá možnost, a to kolagen. Zkrátka si můžete nechat aplikovat čistý kolagen na pleť a ten vám vyplní vrásky. Protože naše tělo ve stáří produkuje mnohem méně kolagenu než dříve. Je tedy třeba ho tam mnohdy doplňovat uměle.