Vysavač do bazénu – nezbytná pomůcka pro udržení čistoty vody

Udržet vodu v bazénu v čistotě není tak složité, jak se zdá, stačí jen vědět, jak správně postupovat, a jaké pomůcky použít. Základ tvoří vždy filtrační zařízení, na jeho výkonu závisí úspěch vašeho počínání, ale nikdy nelze docílit stoprocentního výsledku tak, aby všechny nečistoty zachytil filtrační písek nebo papírová kartuše, vždy se alespoň část usadí na dně. Gravitace je fyzikální síla, se kterou tu musí počítat každý, ale naštěstí existuje způsob, jak si s tím poradit. A to mnohdy docela jednoduše. Bazénovým vysavačem.

nohy v bazénu

Odsávat nečistoty ze dna lze buď zcela zautomatizovat, případně jen zčásti, anebo sáhnout po jednoduchém nástavci na teleskopickou tyč, který ovšem zastane stejnou práci, jako stroj. Vše záleží na vašem individuálním rozhodnutí, zda si usnadníte práci, anebo ji vykonáte sami, s vynaložením patřičné fyzické námahy.

dívka v bazénu

Poloautomatické vysavače se připojují k původnímu filtračnímu čerpadlu a odsáté nečistoty pak putují do filtračního písku, tyto mechanismy však vykonávají zcela náhodný pohyb a nelze zaručit stoprocentní úspěšnost. Té docílíte robotickým vysavačem, jehož pohyb řídí počítač, a dbá o to, aby se vysavač do bazénu chlorito.cz pohyboval po dně efektivně. Není to ale zadarmo, robotický vysavač vás může vyjít na desítky tisíc korun.

Ovšem chcete-li ušetřit finance a docílit úspěchu, dejte přednost ručnímu vysávání. Vynaložíte sice více námahy, ale tento pohyb vám jistě prospěje a zároveň s vědomím, že kromě posílení svalstva máte ve svých rukách velmi levný prostředek, doslova za pár stovek. Na ručním vysavači také není co pokazit, pravděpodobně vás nikdy nezklame, můžete se na něj spolehnout a máte jej k dispozici při ruce v podstatě denně. Nevyžaduje žádné servisní prohlídky a v případě defektu jej snadno vyměníte za jiný, není to žádná velká investice v rodinném rozpočtu.