V čem vozit dítě?

Čekáte v brzké době příchod nového človíčka do rodiny čili budete mít miminko? Tak to už určitě máte nebo sháníte kočárek.

Kočárek bychom mohli zařadit mezi základní potřeby pro miminko, i když se najde pár maminek, které celé miminkovské období nosí miminko v šátku, přivázaném na svém těle. Ale kočárek v dnešní době neplní jen funkci kočárku, často je jeho součástí i autosedačka, tzv. vajíčko, pro nejmenší miminko. Kočárky pro dítě máme různých typů. První kočárek, který pro nově narozené miminko potřebujeme, je hluboký kočárek. Miminko v něm jen leží a většinou celou procházku venku prospí.

Jakmile dítě začíná sedět, většinou už nechce v hlubokém kočárku jezdit, protože z něj nic nevidí, takže přecházíme na sporťáky, které se dají sklopit, když dítě usne, ale většinu času v nich dítě spíše sedí.

kočárky

Třetím druhem kočárků jsou tzv. golfky, golfové hole. Je to kočárek, který se dá většinou jednoduše složit a nezabere příliš místa a je určen pro větší děti, které již většinu cesty ujdou samy a golfky bereme jen pro jejich odpočinek nebo cestu zpátky z hřiště. Pochopitelně v nich také mohou někdy i usnout, ale kočárek nemá pevná záda, a tak dítěte neposkytuje úplně ideální oporu při spánku a dítě se v nich zkroutí.

Můžete si koupit každý kočárek samostatně, ale existují i kombinace. Kočárek 3v1 Zelenazirafa.cz je kombinace všech tří typů kočárků a součástí je i ono vajíčko, které využijete při převozu miminka v autě, dříve, než doroste do první autosedačky.

kočárek

Plánujete-li jen jedno dítě, je koupě trojkombinačního kočárku výhodná, protože kočárek budete postupně upravovat podle potřeb dítěte. Plánujete-li ale dětí více, je lépe mít hluboký kočárek samostatně, abyste v druhém kočárku, ve sporťáku mohli vozit druhého sourozence. Nebo koupit dvojkočárek a mít jednu část s hlubokou korbičkou a druhou jako sporťák.