Rozjezd vlastní firmy

Rozjezd vlastní firmy

OSVČ nebo s.r.o.

Ve větší míře lidé chodí do práce jako zaměstnanci, ovšem druhá část vydělává sama na sebe. Být si vlastním pánem má výhody, ale také jisté starosti, přičemž někomu to může vyhovovat více. Je tu právě možnost vydělávat hezké sumy, ale na druhou stranu za tím většinou stojí hodně práce. Navíc nad námi nestojí firma, takže na řadu věcí jsme sami, což nebývá nic snadného. Než se svou výdělečnou činností začneme, tak často je zapotřebí kromě daní mít živnostenský list.

muž s notebookem

Lidem, jenž v podnikání začínají se doporučuje pracovat jako osoba výdělečně činná. Je však nutné mít finance pod kontrolou, abychom vše správně danily, jinak nám hrozí vysoké pokuty. Když však máme výdělky větší a celkově je naše podnikání rozsáhlejší, tak se vyplatí mít společnost. Jednou z nejčastěji využívaných je s.r.o., protože jak z názvu plyne, tak ručíme jen do určité míry. Při rizikové podnikání to bývá výhodná možnost, ale musíme bohužel pamatovat na dvojité zdanění.

Jednoduché založení

Pro založení vlastní společnosti nemůžeme jenom tak přijít a říct, že chceme firmu s tímto názvem a podobně. Je totiž důležité, aby všechny formální záležitosti byli v pořádku, protože to potom může mít zásadní vliv do budoucna. Abychom se nemuseli zbytečně stresovat, tak můžeme se založením zajít do specializované firmy. Za založení a poplatky zaplatíme necelé 2 000 Kč, což rozhodně není moc, když si vezme, že ušetříme spoustu času a budeme mít skvělý základ pro fungující společnost. Jistě chcete mít určitý název s.r.o., a proto firma začne tím, že jej zkontroluje. Následně se postará o dokumenty pro notáře, s kterým Vám následně domluví schůzku.

podnikající muž

Dále zaplatí soudní poplatek a další, bez kterých to nepůjde. Firma nabízí různé balíčky, z kterých si můžeme vybírat, aby výsledná založená společnost byla přesně podle našich představ. Poskytují také sídla, kterého můžete při základní a chodu firmy můžete využívat a od toho se odvíjí založení sro cena.