Knižní festival

Dlouho očekávanou kulturní akcí je, pro všechny milovníky dobrého čtení, Knižní festival. Akce, která každoročně přitáhne tisíce návštěvníků. V letošním roce se jeho hlavní tváří staly dvě ženy. Autorky knih, které si získaly mezi čtenáři nejen obdiv, ale zároveň i respekt k jejich tvorbě. Obě dvě se pustily do témat, která jsou pro celou naší společnost nesmírně důležitá. Ať už jde o román Šikmý kostel Karin Lednické, ve kterém je v prvních dvou dílech vyobrazena těžká minulost kraje, ve kterém se autorka narodila, vyrůstala a žije dodnes. S historickou přesností se jí podařilo do knihy dostat, na pozadí života několika rodin, všechny podstatné události, které se tu odehrály.

Knižní festival

A jak byly nesmírně těžké je pro dnešní generaci mladých lidí už naprosto nepochopitelné. Snad proto tuto knihu přijali za svou i oni. Šikmý kostel ještě není dokončen. Autorka dává dohromady materiály pro díl třetí. Ve kterém chce tuto stoletou historii dovést až do dnešních dnů. Druhou tváří letošního Knižního festivalu je rovněž žena. Kateřina Tučková, která svým románem Bílá voda rovněž rozčeřila hladinu pohledů na naši minulost. A že byla hodně temná si uvědomují čtenáři, kteří si knihu zakoupili. V doprovodném programu, který bude součástí dvoudenního svátku knih, vystoupí obě nejčtenější autorky.

Originál knihy

Autogramiáda a přímá komunikace se čtenáři obohatí obě strany. Tyto autorky, které se umístily nejen na nejvyšších příčkách v množství prodaných knih, ale zvítězily i v anketách čtenářských průzkumů a byly rovněž oceněny Ústavem pro studium totalitních režimů. Za mimořádný přínos. A reflexi našich novodobých dějin. Kromě doprovodných kulturních akcí, tvořivých dílen a workshopů bude jedním z překvapení i švédský programový blok Centrum Pant. Ve kterém vystoupí i překladatelka oblíbených detektivních románů švédských autorů. Beseda na téma Století staříci, upíři a vrazi určitě přitáhne všechny milovníky tohoto žánru. V programu jsou pro malé návštěvníky připraveny říkanky, texty, které napsala známá švédská spisovatelka Astrid Lindgren. Doplněné hudbou a zpěvem.