Jak správně používat tablety do bazénu

Každý vlastník bazénu většího, než ten dětský nafukovací ví, že udržet vodu v přijatelném stavu po celou sezónu je bez pomoci chemie prakticky nemožné. A i s ní to není žádná legrace. Proto je potřeba pečlivě vybírat nejen přípravky, které použijeme, ale také jejich formu. Tou nejčastější je ta tekutá, avšak mnoho z nich najdeme i ve formě tablet. Ty jsou však na použití podstatně složitější, než by se mohlo zdát. A je to také něco, kde naprostá většina lidí dělá chyby, které snižují účinnost oněch přípravků. V první řadě je to samozřejmě dávkování. To by mělo být uvedeno na obalu a mělo by být dodržováno. I v případě, že je náš bazén například silně zamořen řasami, bychom se jím měli řídit. Nesmíme totiž zapomínat, že tyto přípravky nejsou toxické jen pro mikroorganismy, ale i pro nás. Je tedy rozhodně dobré se řídit tím, co doporučuje výrobce. V případě tablety do bazénu je však také otázkou, jak je vlastně použít. A zde se právě nejčastěji dopouštíme chyby. Naprostá většina z nás ji jednoduše hodí dovnitř, aby klesla ke dnu, kde se bude pomalu rozpouštět. To však není v mnoha případech ideální.

dítě v bazénu

Je nutné si uvědomit, že zdaleka největší koncentrace účinné látky bude v přímém okolí tablety. Ovšem také je dobré vědět, že řasy, sinice a jiné mikroorganismy žijí především u hladiny, kde je nejvíce světla, tepla, a také nejvyšší koncentrace kyslíku. Pokud je pak nejvyšší koncentrace účinné látky dole u dna, pak nám to příliš nepomůže.

koupání v čisté vodě

Je tedy dobré si uvědomit, proti čemu vlastně daný přípravek slouží, a kde je oněch látek nejvíce. Podle toho je dobré ji umístit pokud možno tam, kde je nejvíce potřeba. Pokud je potřeba, aby působila na hladině, je dobré využít například speciálních plováků.

To vše bychom si samozřejmě měli nastudovat dřív, než onen produkt použijeme. Tak si zajistíme, že náš bazén bude po celou sezónu skutečně čistý a bezpečný. A to je zde to hlavní.