Deskovky má každý rád, aneb vzhůru za zábavou

Deskové hry zná každý. Ať už je to Člověče, nezlob se nebo šachy, každý z nás nějakou někdy hrál. Neznamená to ale, že je hrají jen děti. V dobrých hračkářstvích nebo knihkupectvích můžete pořídit kvalitní deskové hry, které si užijí i dospělí. Jsou to hlavně tzv. párty hry, tedy hry, které můžete hrát s přáteli na večírcích a užít si tak spoustu legrace. V těchto hrách jde převážně o pantomimu, vysvětlování slov dle kartiček, hádání filmů nebo filmových postav. Každý výrobce se soustředí na něco jiného.
šachové figurky

Dalším druhem deskových her jsou Monopoly. Monopoly jsou založené na tom, že obchodujete s různými předměty. Můžete nakupovat nemovitosti a ty potom spravovat, nebo můžete nakupovat i města a jiné. Opět záleží na typu hry. Monopoly jsou velice oblíbené a neustále se objevují nové a nové verze i dle aktuálních témat ve společnosti. Příkladem lze uvést deskovou hru Monopoly – Hra o Trůny.

Na podobné bázi fungují i legendární Dostihy a sázky. Hra prošla úpravou a byla vydána nová verze. Oblíbená hra několika generací je tak stále na trhu a můžete díky ní prožít hodiny zábavy.

Hraní her může být i koníček

Hraní dekových, chcete-li společenských her, může být pro mnohé i koníčkem. Ne nadarmo existují různé spolky a kluby, které se hraní deskových her věnují a pořádají také setkání, kde se fanoušci scházejí a mohou si tak společně zahrát své oblíbené hry. Každoročně tak probíhá například Deskobraní. Tato akce není ochuzena ani o doprovodný program pro veřejnost. Pro účastníky bude připraveno mnoho soutěží v kategoriích od začátečníků až po profesionální hráče. Konat se bude letos v říjnu v Praze.
známé člověče

Deskové hry a hry obecně jsou koníčkem i pana Miloše Zapletala. Ten vydal spoustu knih s herní tématikou, hlavně tedy čtyřdílnou Velkou encyklopedii her. V roce 1975 vyšla Encyklopedie her, která byla přeložena do několika světových jazyků. Načerpat inspiraci pro své hraní tak můžete i v těchto publikacích.